Dornova metoda

23.09.2017

Tuto metodu rozšířil a poprvé sepsal Dieter Dorn po kterém byla tato metoda pojmenována. Pan Dorn byl zedník, který si při své namáhavé práci poškodil páteř díky sedlákovi o kterém bylo známo, že umí pomáhat lidem od bolestí páteře se pan Dorn naučil několik hmatů, které po smrti sedláka dál aplikoval na lidech a postupně je zdokonalil a sepsal. 

Dornova metoda je manipulační technika za součinnosti pacienta, která se snaží vrátit klouby a obratle zpět do své původní pozice.

Aplikací Dornovy metody tak nedochází k jednostrannému a nadměrnému opotřebení těla. Metoda má za cíl rekonstruovat kosterní konstrukci, nikoliv svaly, jak je tomu u masáží.

Tato metoda se nejčastěji používá při bolestech pohybového aparátu jako jsou: bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích.