Masáž lávovými kameny

10.01.2018

Je technika stará jako lidstvo samo. Všechny dávné civilizace všech světadílů znaly již před mnoha tisíci lety zázračné působení sopečného kamene. Terapie horkými kameny spojuje sílu tří elementů - země, ohně a vody. Horké i studené kameny se používaly k léčení v době antiky, v Číně, Indii, Mezopotámii, mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány či na Havaji. Jako mnoho jiných zkušeností a poznatků i toto umění lékařů a léčitelů dávných kultur je dnes přijímáno moderní civilizací. Současný svět znovu objevuje jednu z nejúčinnějších masáží a zázračné teplo lávových kamenů je stále oblíbenější.

Masáž lávovými kameny naprosto překonává klasické masáže svými účinky na tělo i duši. Zažijete pocit naprostého uvolnění a harmonie, zcela zapomenete na okolní svět a všední starosti kolem sebe. Jde jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu. 

Teplo sálající z hladkého kamene prostupuje do organizmu až 3 cm hluboko. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku. Přináší celkové uklidnění, nesmírně slastné pocity bezpečí, kdy starosti a stresy samovolně odplývají. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater ledvin. Mimořádně silné jsou kosmetické účinky, masáž zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě. Na úrovni energetické harmonizuje funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah), navozuje meditační stav. Pocity a účinky vydrží po několik dnů.

Doporučení po masáži

Po ukončení masáže je dobré nevstávat, zůstat několik minut v klidu na lehátku. Masáž lávovými kameny je výrazně intenzivnější než klasická masáž a člověk po nějakou dobu absolutně uvolněný až malátný. Alespoň hodinu po masáži, nejlépe po celý zbytek dne, se nedoporučuje fyzická námaha, řízení auta a další psychicky a fyzicky náročné činnosti. Důležitý je dostatečný přísun tekutin, nejlépe neperlivé vody nebo zeleného čaje. Nedoporučuje se káva a alkohol.  

Účinky masáže

Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
Hluboce relaxuje a harmonizuje organizmus
Postupně prohřívá celé tělo
Pomáhá detoxikaci organismu
harmonizuje energii v těle
posiluje paměť a zlepšuje koncentraci
zlepšuje funkce nervového systému, odstraňuje psychické potíže, neurózy, deprese
urychluje metabolismus a reguluje zadržování tekutin v těle
upravuje potíže s trávením a přibýváním na váze
zmírňuje klimakterické obtíže
posiluje imunitní systém
pomáhá při potížích pohybového aparátu, bolestech zad, šíje a kloubů, revma, artrózách
vynikající regenerace po zátěži, sportovních výkonech 

Kontraindikace

Masáž jakéhokoli typu není vhodná, příp. je možná jen při zvýšené opatrnosti:
Bezprostředně po jídle či velké fyzické námaze.
- křečové žíly (upozorněte terapeuta, pokud máte křečové žíly, aby se jim mohl vyhnout, některé nejsou vidět)
- intenzivní nebo bolestivá menstruace
- v těhotenství
- při vysokém krevním tlaku, městnání žil, varixech
- otevřené rány a modřiny
- hypersenzitivita na teplo
- vysoký krevní tlak
- onemocnění srdce
- diabetes
- epilepsie
- infekční onemocnění
- kožní infekce

- záněty